Радиодетали

ОХОРОНА І ЗАХИСТ ЛІСУ

Одним з найголовніших завдань, що стоять перед лісомисливськими підприємствами Луганської області - є охорона лісів від пожеж.

Профілактику і захист лісових масивів області від пожеж здійснюють 24 лісові пожежні станції, на балансі яких знаходяться 63 пожежні автомобілі, 
36 пожежних модулів та 272 одиниці іншої техніки. На базі управління діє авіаційне відділення, яке патрулює ліси області на гелікоптері. Для своєчасного виявлення лісових загорянь у лісгоспах встановлено 27 пожежно-спостережних веж, 13 з яких обладнані телевізійними системами спостереження. Під час
пожежонебезпечного періоду до чергувань залучаються близько 950 працівників відомчої лісової та пожежної охорони.

  

                     Лісопожежна станція                                  Лісопартульний автомобиль АЛП-5
            в ДП «Станично-Луганське ДЛМГ»
                           (на базі автомобіля УАЗ 3909)

У 2013 році в лісах області виникло 146 лісових пожеж на площі 26.5 га.  В порівнянні з 2012 роком кількість пожеж зменшилась на 89 випадків і на 4,0 га за площею. Багато в чому, позитивного показника вдалося досягти завдяки проведеному комплексу планово-профілактичних заходів, що був виконаний у повному обсязі.
Лісогосподарськими підприємствами влаштовано 10 000 км мінералізованих смуг, проведений догляд за вже існуючими на 64 тис. км., перекрито 878 позапланових доріг, виставлено 757 засобів наглядної агітації, проведено більше 400 виступів у ЗМІ.

 

 

 

 

 

 

 

                               Мінералізована смуга                                            Шлагбаум

З метою підвищення ефективності гасіння пожеж, у 2013 році система їх виявлення та ліквідації модернізована в єдиний апаратно-програмний комплекс - «Варта». Він складається з автоматизованого робочого місця диспетчера лісопожежної станції, камер пожежного відеоспостереження і GPS-трекерів, встановлених на пожежній техніці та метеостанції.

 
Робоче місце диспетчера лісопожежної станції

В лісах Луганської області у 2013 році діяли осередки шкідників і хвороб лісу на площі 31,5 тис. га. Зокрема, на площі 2,4 тис. га - осередки кореневої губки, на площі 18,1 тис. га - рудого соснового пильщика  і на площі 9,9 тис.га - осередок звичайного соснового пильщика.

В профілактичних цілях на площі 3,3 тис. га були розвішені 116 тис. штучних гніздовій для птахів. На площі 9,5 тис.га, де була загроза суттєвого об'їдання дерев рудим сосновим пильщиком були проведені винищувальні заходи боротьби хімічними та біологічними препаратами.  В осередках кореневої губки проведені суцільні санітарні рубки на площі 84 га та санітарно-вибіркові на площі 1377 га.
Для запобігання скоєння самовільних рубок та покращення результатів боротьби зі злочинами у сфері навколишнього середовища, Луганським ОУЛМГ  спільно з Управлінням МВС України в Луганській області створені обласні оперативно-мобільні групи, до яких увійшли працівники державної лісової охорони та співробітники МВС. 

У 2013 році за порушення лісового законодавства працівниками державної лісової охорони було притягнуто до адміністративної відповідальності 161 порушника, виявлено 129 випадків незаконних рубок об’ємом 475 м3, збитки заподіяні лісовому господарству склали 1 млн 386 тис. грн. Матеріали за фактами самовільних рубок передані в слідчі органи.

© При використанні матеріалів посилання на сайт "Луганського ОУЛМГ" обов'язкове

Joomla 2.5