Радиодетали

Ліс – не звалище для сміття! Однією із проблем сучасного лісомисливського господарства є очищення територій лісових масивів від сміття.

Про те, що в лісі не можна лишати сміття знають всі, але пов'язаних із цим проблем не становиться менше. Чомусь люди закривають очі на те, що знає навіть кожна дитина, що ліс – це наші легені. Це здоров'я наших дітей та близьких. Станично-Луганський район вже давно називають «легенями Луганської області», але ці «легені» останнім часом почали хворіти.

В Станично-Луганському лісництві ДП «Станично-Луганське ДЛМГ» лісова охорона вже давно бориться з проблемою вивозу мусора населенням на території лісових масивів. З роками ця проблема набрала великих масштабів. На території нашого лісництва є проблемна дільниця з об'ємами якої ми не в силах справитись лише своїми силами. Поблизу с. Нижня Вільхова, починаючи з галявини близької до лісу, переходячи всю дорогу та закінчуючи вже через декілька гектар у хвойних молодняках тягнеться величезне звалище сміття. Чого там тільки нема! Починаючи із звичайних пакетів та продуктових відходів, до будівельного сміття, пляшок, старих меблів, використаних підгузок та багато іншого. Вона приносить величезну шкоду нашій екосистемі.

Лісова охорона Станично-Луганського лісництва звертається до населення – звертаючи Вашу увагу на те, що смітник росте з кожним днем (як і наші з Вашими діти та онуки) – будьте відповідальними громадянами! За викидання сміття в лісі передбачена законом адміністративна відповідальність. Але всі ми розуміємо, що не це є головним фактором для того, щоб не викидати сміття у лісі.

Також, ми вибрали декілька фактів, які, ми сподіваємось, Ви обміркуєте та зробите правильні висновки.

Факти про сміття:
- скло розкладається більше як 1000 років;
- газетний папір – від одного місяця до одного сезону;
- картонні коробки – протягом трьох місяців;
- пластикові пляшки, пластик – 180-1000 років;
- залізні банки – 10 років;
- старе взуття – 10 років;
- сигаретний фільтр – 2 роки;
- фольга – більше як 100 років;
- електричні батарейки – 110 років;
- гумові покришки – 120-140 років;
- алюмінієві банки – 500 років.

 

 

Лісова охорона 
Станично-Луганського лісництва,

Прес-служба Луганського ОУЛМГ

© При використанні матеріалів посилання на сайт "Луганського ОУЛМГ" обов'язкове

Joomla 2.5